सबिताको ब-हिनिले खु-लाईन सबै कुरा दिदिको घरमा जादा यस्तो सम्म ग-र्थे- ,(भिडियो सहित हे*’र्नुहोस )

0
134

भिडियो तलको समाचारको अन्त्यमा राखिएको छ यो पनि पढ्नुहोला सबै सरोकारवालासँग परामर्श गरेर इन्टरकनेक्सन गाइडलाइन तयार पारिएको थियो । तर पास भइसकेपछि पनि नेपाल टेलिकम र एनसेलले लागु गर्न मानेनन् । जब कि उनीहरुको सुझावकै आधारमा प्राधिकरणले उक्त गाइलाइन तयार पारेको थियो । यदि कुनै असहज अवस्था थियो भने उनीहरुले पहिल्यै भन्नुपर्ने थियो ।

तर प्राधिकरणले गाइडलाइन लागु गर्ने सन्दर्भमा कडा खालको प्रतिवाद उनीहरुबाट आयो । त्यसलाई कडिकडाइपूर्वक लागु गर्न प्राधिकरणले नसकेककै हो । यदि त्यतिखेरै कार्यान्वयनमा लगेको भए त्यसले सेवाप्रदायकलाई असहज भएको खण्डमा सुल्झाउन सकिने ठाउँ पनि थियो ।त्यसमा हामीबाट कमजोरी भएकै हो । इन्टरकनेक्सन गाइडलाइन लागु नहुँदा निश्चित रुपमा उपभोक्ता मारमा परेका छन् । त्यतातर्फ नियामकले ध्यान दिनैपर्ने हुन्छ । यसका लागि

फेरि पनि अध्ययन भइरहेको छ । त्यसबाट केही निचोड आउँछ भन्ने अपेक्षा गर्न सकिन्छ ।
पल्स रेट घटाउने विषयजहाँसम्म पल्स रेटको कुरा छ, २० सेकेन्ड बनाएर त्यसलाई अहिले १० सेकेन्डमा सीमित गरिएको छ । अब प्रति सेकेन्डमा ल्याउँदा सेवाप्रदायकको दीगोपनको विषय पनि हेर्नुपर्ने हुन्छ । सेवाप्रदायक पनि बजारमा रहनुपर्छ । उनीहरु भएको अवस्थामा मात्रै सेवा रहन्छ । ट्यारिफ नघटे

पनि पल्स १० सेकेन्डमा आउँदा उपभोक्ता लाभान्वित भएका छन् । अब पुनः छलफल गरेर यसलाई अगाडि लैजानुपर्ने आवश्यकता छ ।
ट्यारिफ दरऐन, कानून, विधिले प्राइस क्याप तोक्ने व्यवस्था हामीकहाँ छैन । एउटा कस्ट बेस ट्यारिफ हुन्छ, अर्को हिस्टोरिकल । अहिले प्राधिकरणले हिस्टोरिकल ट्यारिफ अर्थात परम्परागत शुल्क प्रणालीमा ध्यान दिइरहेको छ । यसमा पहिले भन्दा शुल्क घट्दै गएको पनि देखिन्छ । तर कस्ट बेस

सबिताको ब-हिनिले खु-लाईन सबै कुरा दिदिको घरमा जादा यस्तो सम्म ग-र्थे- ,(भिडियो सहित हे*’र्नुहोस )

<iframe width=”696″ height=”392″ src=”https://www.youtube.com/embed/8yrQ6DommYI” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here