विदेशमा यु;व;तीलाई यस्तो सम्म ग;;र्दा रहेछन्, जो;र्डनमा बे;;चिएकी चे;;ली भागेर रा;;ता;;रा;त फर्किएपछि विमानस्थलमै रुदै सु;;नाईन पि;;डा (भिडियो हेर्नुस्)

0
2718

काठमाडौ । जोर्डनमा बेचिएकी चेली नेपालको धर्ती टेक्दा निकै भक्कानिइन् । उनले नेपालमा सकृय उद्दारकर्ताहरुको सम्पर्कमा आएपछि स्वदेश आउन सफल भइन् । उनलाई धर्म परिवर्तन गराएर जोर्डन लगिएको थियो । हिन्दु धर्म मान्ने उनलाई क्रिश्चियन बनाएर जोर्डन लगिएको कुरा उनले त्यहाँ पुगेपछि मात्र थाहा पाएकी थिइन् ।

वैदेशिक रोजगारको नाममा दलालहरुले अशिक्षित र निकै सोझा महिलाहरुलाई त्यहाँ लैजाने गरेको आफुले थाहा पाएको उनले बताएकी छन् । उनले आफु जस्तै झण्डै ९ जना महिलाहरुलाई त्यहाँ लगिएको बताएकी छन् । उनले आफु अहिले पनि असुरक्षित महशुष गरेको बताएकी छन् । म जस्तै अरु महिला पनि त्यहाँ छन् तर मलाई एकदम डर लागेको छ, काठमाडौ स्थित विमानस्थलमा ओर्लिएपछि उनले भनिन् ।

उनले केही दिनभित्रै उद्दार नभए म जिवित रहन सक्दिन भनेर उनले जानकारी गराएकी थिइन् । काठमाडौ उत्रिएपछि महिला निकै भावुक भइन् । उनी रुँदै गर्दा उद्दारमा संलग्नहरुले उनलाई कमजोर नहुन भन्दै हौस्याएका थिए । जसमा ज्वाला संग्रौला लगायत सहभागी थिए ।

पुजा राई नाम गरेकी युवतीको नामवाट आफुलाई दुइ तीन दिन भित्रैमा उद्दार नगरे म बाँच्न सक्दिन भनेर म्यासेज आउपछि आफुहरुले नेपाल ल्याउन पहल गरेको बताएका छन् । उनले आफु जोर्डनको कुन ठाउँमा छु भन्ने पनि थाहा नपाएको बताएकी छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here