फु’पुको ब’दला लिन भा’ग’रथी’को ह’;’त्या ग’रेको दिनेश भट्टले स्वी’का’र

0
970

काठमाडौं,बैतडीको दोगडाकेदार गा’उँपालिका–७ की १७ वर्षीया भागरथी भट्टको ब’ला’त्कार पछि ह’त्या आ’रोपमा क्राउ परेका दिनेश भट्ट घ’टनाको दिन डेढघण्टा पहिल्यै बाटोमा कुरेर बसेको खुलेको छ । प्रहरी अनुसन्धानका क्रममा उनी विद्यालयबाट डेढघण्टा पहिल्यै निस्किएका थिए ।

भागरथी कक्षा १२ मा पढ्थिन् भने दिनेश कक्षा ११ मा उनीहरुबीच दिदीभाइको नातासमेत पर्छ । दिनेशको विद्यालय छुट्टी समय ३ बजेर १५ मिनेटमा हुन्थ्यो भने भागरथीको २ बजेर ३० मिनेटमा । तर माघ २१ गते दिनेश २ कक्षा छाडेर ह’त्या गर्नकै लागि बाटोमा कुरेर बसेको प्रहरीको प्रा’रम्भिक अ’नुसन्धानले देखाएको छ ।

सुरुमा दिनेशले आफू स्कुल बिदा भएपछि मात्रै घर गएको बताए पनि पछि भने छिटो निस्किएको स्वीकार गरेको प्रहरी अधिकारीहरु बताउँछन् । स्थानीय सनातन धर्म माध्यमिक विद्यालयको कक्षा–१२ मा अध्ययनरत् भागरथी माघ २१ गते साँझसम्म विद्यालयबाट घर नफर्केपछि खोजी सुरू भएको थियो ।

उनी २२ गते बिहान कच्ची सडकभन्दा ५० मिटर भित्री क्षेत्रमा मृ’त अवस्थामा फे’ला परेकी थिइन् । मेडिकल रि’पोर्टमा भने उनको ब’ला’त्कार पछि ह’त्या भएको प्रहरीले बताउँदै आएको छ । तर ह’त्या स्वी’कार गरेका दिनेशले आफूले ब’ला’त्कार नगरेको ब’यान दिएको स्रोत बताउँछ ।

घटना २१ गते दिउँसो २ः४० देखि २ बजेर ४७ मिनेटको बीचमा भएको बताइएको छ । अनुसन्धानकै क्रममा प्रहरीले दिनेशलाई प’क्राउ गरेको हो । उनलाई अ’भियुक्तको रुपमा सार्वजनिक गर्ने प्रहरी तयारी छ । प’क्राउपछि दिनेशको भनाइलाई उ’द्धृत गर्दै प्रहरी स्रोतले भन्यो,“म बाटोमा पहिल्यै बसेको थिएँ ।

भागरथी दिदी चाउचाउ खाँदै आउँदै थिइन् । सुरुमा मैले उनको किताब फालेँ । त्यसपछि उनलाई पनि पछाडिबाट धक्का दिएँ । उनी लडेर बे’होस भइन् अनि घाँ’टी थि’चेर मा’रेँ । उनले आफूले फुपुको ब’दला लिन ह’त्या गरेको बताएको प्रहरी स्रोत बताउँछ ।

आफूले पहिल्यै मा’र्न चाहेको भए पनि नमिलेको उनले प्रहरीसमक्ष ब’यान दिएको स्रोत बताउँछ । उनले भागरथीलाई ल’डाएर बे’होस बनाएपछि ब’लात्कार गर्न खोजेको भने बयानमा स्वीकार गरेको प्रहरी स्रोतले जानकारी दियो । ब’ला’त्कारको प्रयास गरेको तर नगरेको ब’यान दिएको प्रहरीले स्रोतले जानकारी दियो ।

ह’त्यापछि आफैँले भागरथीको मोबाइलको ब्याट्री झिकेर फालेको दिनेशले बताएका छन् । त्यसपछि उनी नियमितरुपमा विद्यालय समेत गइरहेका थिए । भागरथी ह’त्या नुसन्धानमा के’न्द्रीय अ’नुसन्धान ब्यु’रो, प्रदेश प्रहरी, जिल्ला प्रहरी कार्यालय बैतडीको विशेष टोली खटिएको थियो ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here