कलेज पढ्ने १७ बर्षीय युवतीको भाडाको कोठामा यस्तो काम, रहस्य खुलेपछि छिमेकीनै अचम्मित पूरा हेर्नुहोस

0
26046

काठमाडौं ।अहिले कोरोनाका कारण पुरै मुलुक लकडाउनमा छ । सबै घरभित्र छन् । सरकारले दैनिक ज्यालादारी गर्ने र विद्यार्थीलाई भाडामा छुट दिन घरधनीलाई आग्रह गरेको छ ।तर राजधानीको बसुन्धरामा भाडामा बसेकी गुल्मीकी एक युवतीलाई घरभेटीले तत्काल कोठा खाली गर्न भने ।आफुलाई घरधनीले तत्काल कोठा खाली गर्न भनेको कुरा उनले छिमेकीलाई सुनाइन् ।बसुन्धाराकै एक कलेजमा कक्षा १२ मा अध्ययानरत ती युवतीलाई घरधनीले एकैदिनमा कोठा छाड्न भनेपछि उनी निक्कै त ना व मा थिइन् ।

ति किशोरीलाई घरभेटीले अन्याय गरे भन्दै घरभेटीकै छिमेकी उनको वि रु द्ध मा उत्रिए ।यस्तो बेलामा उनलाई कोठावाट निकाल्न नहुने भन्दै युवतीको पक्ष लिए ।तर जब २ वटा कोठा भाडा लिएर बस्ने १७ वर्षीय युवतीको ध’न्दा बारे उनीहरूले छिमेकीले पनि थाहा पाए त्यसपछि उनीहरु पनि अचम्म परे ।मासिक ९ हजार भाडा दिनेगरि बसेकी ती युवतीको कोठामा उनकै कक्षामा पढ्ने झन्डै दर्जन विद्यार्थी दैनिकजसो पालैपालो सामूहिक यौ न कार्यमा लाग्ने गरेको खुलेपछि ती युवतीलाई घरधनीले कोठा छाड्न भनेका थिए ।केही समय पहिलेसम्म ठमेल तथा लेकसाईडका सडक हुदैं झाँ गिएको अ वै ध यौ न व्यवसाय पछिल्लो समय यसरि नाम चलेका विद्यालय र कलेजभित्रसमेत छिरेको घ ट नाले धेरै अभिभावकलाई समेत सोच्न बाध्य बनाएको छ । तर नेपालमा अस्वभाविक रूपमा झाँगिएको अ वै ध यौ न व्यसायको पछिल्लो वास्तविकता भने यही हो ।

काठमाडौं । संसारमा धेरै अद्भुत चीजहरू छन् । केही हामीले देख्न सकिन्छ र केही मानव आँखाबाट लुकेका पनि हुन्छन् । यो भिडमा हामीले केही समुद्री जीवहरूको बारेमा कुरा गर्न गइरहेका छौं ।हामी पुर्ण विश्वासका साथ भन्न सक्छौँ कि यो दृश्य देख्दा तपाँई हैरान हुनुहुनेछ । कहिलेकाँही यस्ता समुद्री जीवहरू फेला पर्छन जुन कुनै आश्चर्य भन्दा कम हुँदैन । यतिबेला त्यस्तै एक जीवको तस्विर बाहिर आएको छ । जो देख्दा दुनियाँ नै हैरान भएको छ ।प्रकृतिले हामीलाई प्रायः चकित बनाउँछ । त्यहाँ त्यस्ता धेरै तत्वहरू छन् जसमा हामी सचेत छैनौं । यस्तै एक तस्विर मलेसियाबाट बाहिर आएको छ । यहाँको एक माछा धेरै भाइरल भइरहेको छ । यो हेर्दा नैँ आफैंमा धेरै अनौंठो छ ।

मानिसहरूले रमाईलोको लागि यो माछाको तस्विर साझा गर्न शुरू गरेका छन् ।मानिसहरु यो माछा देखेर धेरै छक्क पर्दैछन् । अहिले सामाजिक सञ्जालमा छलफलको विषय बनेको छ । यसको पछाडि कारण यसको विशेषताहरु हो । यस अद्वितीय माछाको ओठ कुनै पनि मानिसको भन्दा फरक छैन । यस माछालाई देखेर वैज्ञानिकहरू आफैं छक्क परे कि यस माछाको ओठ कसरी मानिसको जस्तो भयो ।माछाको वास्तविक दाँत र ओठको साथ ‘मानवीय’ विशेषताहरू हुन्छन् । यस माछालाई ट्रिगरफिश भनिन्छ । यो सामान्यतया दक्षिण पूर्व एशियाई पानीमा पाइन्छ ।

यसको बंगारा धेरै शक्तिशाली हुन्छ । यो माछाको ओठ, र दाँतहरू मानिसको जस्तै हुन्छ । उसको फोटोहरु सबैलाई चकित पार्न पर्याप्त छ ।एक व्यक्तिले ट्विटरमा यो असामान्य माछाको फोटो पोस्ट गर्यो, जस पछि यो लगातार भाइरल भइरहेको छ । यसको सुविधाहरू हेर्दै, धेरै व्यक्तिहरूले यसलाई विभिन्न तरिकाले फोटोशप गरिरहेका छन्, जुन एकदम रमाईलो छ। यी तस्विर ट्विटरमा पोस्ट हुने बित्तिकै तीब्र रुपमा भाइरल हुँदैछ । रमाईलोका लागि यो तस्विर तपाईपनि सेयर गर्न सक्नुहुनेछ ।श्रोत – गोर्खाली खबर

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here