जब आफ्नो छोराको निधन हुने बित्तिकै मुटु प्रत्यारोपण ग’रि बाँचेका युवक ति आमालाई भेटन् जादा…

0
436

एजेन्सी । आफुले जन्माएर हुर्काएको सन्तानको निधनमा जो कोहि पनि भावबिह्वल हुनु सामान्य कुरा हो । तर आँफुले जन्माएर १९ वर्ष पुगेको छोरोको निधन हुनु र निधन भएको छोरा २ वर्षपछि आउदा जन्मदिने आमालाई कस्तो होला ? प्रसंग हो अमेरिकाको अलास्कामा हालै घटेको एउटा घटनाको ।

बेकी टर्नी नामक महिलाले आफ्ना छोराको रुपमा छोराकै मुटु प्रत्यारोपण गरिएका युवकलाई देखेपछि निकै दंग परिन् । अझ यो सप्राइज उनलाई आफूले विवाह गर्न लागेको केटाले दिएका कारण उनी अझ खुशी भइन् |

दुलही बनेकी बेकी टर्नी दंग भइन्, उनको गला अवरुद्ध भयो । दुलाहा बनेका केलीले बेकीलाई उनको म’रिसकेको भनिएका छोराको याद दिलाएर उपहार दिएका थिए ।

बेकीका छोरा सन् २०१५ मा १९ वर्षको उमेरमा बितेका थिए । ४० वर्षकी बेकीले पनि आफ्नो छोराको मुटु प्रत्यारोपण गरेका ज्याकवको धडकन स्टेथेस्कोप लगाएर सुनेकी थिइन् ।

उनको यही तस्बिर अहिले सामाजिक सञ्जालमा निकै फैलिएको छ । ज्याकव बिहेको समारोहमा उपस्थित हुन ४ हजार ८ सय किलोमिटरको यात्रा गरेर आएको डेलिमेलले लखेको छ ।

बै’तडीमा भएको भा’गरथी भट्टको ब’ला’त्कारपछि ह’त्याको अ’नुस’न्धानमा प्र’हरी आठ दिनदेखि अ’न्योलमा छ । सु’दूरपश्चिम प्रहरी प्र’मुख डी’आईजी उत्तम सु’वेदीसहितको टोली घ’टनास्थलमै छ । तर, ह’त्याको सु’राक न’लाग्दा प्रहरी है’रान भएको छ ।

बैतडीको दोगडा केदार गा’उँपालिका–७ की १७ वर्षीया भट्टको माघ २१ गते स्थानीय ल’वलेक सा’मुदायिक वनमा ह’त्या भएको थियो । जिल्ला अ’स्पतालको पो’स्टमार्टम रि’पोर्टले उनको ब’ला’त्कारपछि घाँ’टी नि’मोटेर ह’त्या गरिएको पु’ष्टि गरेको थियो । अ’नुसन्धानका लागि प्रहरीले १० वटाभन्दा बढी टोली गाउँगाउँ प’रिचालन गरेको छ ।

दोग’डा केदार गा’उँपा’लिकाको केन्द्र रहेको खो’चलेकदेखि मृ’तक बा’लिकाको घर जाने स’डकमा त्यस दिन क–कसले या’त्रा गरेका थिए त ? यही कुरा पत्ता लगाउन प्र’हरी बढी ख’टिरहेको छ । प्र’हरीले खो’लचेक ब’जारदेखि के’हीमाथि सि’ल्ल भन्ने स्था’नसम्म भा’गरथी आएको भनेर देख्ने मान्छे प’त्ता ल’गाइसकेको छ । ‘उनले चाउचाउ खाँदै ब’सिरहेकी दे’ख्ने मान्छे फे’ला परेका छन्,’ मृ’तकका आ’फन्त शिवराज भट्टले भने ।

केही दिनपहिले मृ’तकको क’पाल बाँ’ध्ने र’बर स’र्टको ब’टन आदि भे’टिएका थिए । मो’बाइल लो’केसनको आ’धारमा उनको ह’त्या श’व भे’टिएकै आ’सपासमा भएको प्र’हरीले अ’नुमान लगाएको छ । उनको भाउजुले यसरी भागरथीको बारे यस्तो बताउछिन ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here